Memoáry, Biografie, Životopisy

Helena Třeštíková Sběrná kniha - Pavel Kosatík

149 Kč

  • Kód: Sběrná kniha Helena Třeštíková
  • Dostupnost : ihned
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Helena Třeštíková v rozhovoru s Pavlem Kosatíkem.
„Když člověk bydlí na Václaváku, nemůže si představovat, že unikne dějinám,“ říká dokumentaristka Helena Třeštíková, která se narodila přímo v jednom z domů na slavném pražském náměstí.
Moderní československé a posléze české dějiny zachytila jako nikdo jiný, místo politiků a velkých událostí sledovala v Manželských etudách obyčejné rodiny. Díky unikátní technice sběrného dokumentu, kterou někdo nazývá také posedlostí uplývajícím časem, zpřítomnila proměnu společenských poměrů i způsobu života jednotlivců.
Nyní si sama vyzkoušela jaké to je stát se objektem, známý spisovatel Pavel Kosatík přináší nejucelenější pohled na život Heleny Třeštíkové od jejího dětství do současnosti. Režisérka vypráví o vlastní rodině i účinkujících, kteří se často stávají jejími pomyslnými členy. Natož když se protagonista do režisérky zamiluje. Odhaluje zrození filmového stylu, vzpomíná na svoje vzory i na to, jak se sběrný dokument za čtyřicet let proměnil. Nechybí ani otázky související s etikou jejího přístupu, okolnostmi vzniku nejvýznamnějších filmů i jejího působení v politice, které sama považuje za svůj největší omyl. I tyto otázky mohou být překvapivě osobní.
 
Kniha je doplněna čb. fotopřílohami
 
střední formát knihy 13,5 x 20,5 cm
vydal: Paseka
rok vydání: 2017
vydání: 1.
vazba tuhá
340 stran
stav knih: velmi dobrý, velice zachovalá
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA


Tento produkt byl přidán dne Úterý 04. leden 2022.