Historické romány

Beráková Zora - Plný pohár vína

69 Kč

  • Kód: Plný pohár vína - Beráková
  • Dostupnost : ihned
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Historický milostný román české renesance odehrávající se ve 2. polovině 16. století, vypráví příběh lásky Ferdinanda II. Tyrolského a Filipiny Welserové.
Syn císaře Ferdinanda I. a Anny Jagellonské se osudově zamiloval do augsburské patricijky Filipiny Welserové a tajným sňatkem s ní navždy vyloučil své potomky z nástupnického práva na některý z královských trůnů. Přesto Ferdinand Tyrolský toho nikdy nelitoval, jeho život s Filipinou byl šťastný a také zajímavě propletený s osudy přátel z řad české šlechty.
 
V roce 1551 se v bavorském Augsburgu uskutečnilo první setkání arcivévody Ferdinanda, místodržícího v Čechách a druhorozeného syna českého krále a pozdějšího římského císaře, a Filipiny z významné a bohaté rodiny obchodníka. Výjimečně krásná, vzdělaná a ušlechtilá, ale neurozená mladá žena, odmítající dosud všechny nápadníky, se zamilovala do příslušníka vládnoucího rodu Habsburků, který její lásku opětoval. Jejich cit nebyl jen přechodným vzplanutím, ale vztahem na celý život, který podporovala Kateřina z Lokšan, vdova po říšském místokancléři a teta Filipiny. Její zpovědník roku 1557 tajně oddal nerovný pár v kapli březnického zámku bez svolení císaře. Když se později císař dozvěděl o jejich sňatku, nepožadoval sice jeho zrušení, ale musel zůstat utajený a děti manželů nezískaly dědická práva. Až téměř po dvaceti letech uznal papež svazek za právoplatný. Filipina proslula léčitelskými schopnostmi i kuchařským uměním a svou laskavostí, obětavostí a dobročinností pomáhala v Čechách i v Tyrolsku chudým a nemocným.
 
střední formát knihy 13,5 x 20,5 cm
vydal: Šulc a spol Praha - 2004
vydání: 1.
vazba tuhá, laminovaná (omyvatelná)
208 stran
stav knihy: velmi dobrý, velice zachovalá - v knize vlastnická razítka
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA


Tento produkt byl přidán dne Středa 12. září 2018.