Detektivky, Horory, Thrillery

Christie Agatha - Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních

49 Kč

  • Kód: Antikvariátní použitá kniha
  • Dostupnost : ihned
  • Stav zboží : Použité
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Dva detektivní romány anglické královny detektivek vycházejí ze znalosti lidské psychiky a komplikovanosti lidských vztahů.
V prvním románu se autorka zabývá vraždou bohatého soukromníka a zmizením jeho příbuzného, ve druhém příběhu použila atraktivního prostředí divadla, aby rozehrála další ze svých povídek s překvapivým rozuzlením, na němž se stejně jako v prvním příběhu podílí Hercule Poirot.

Čas přílivu - Bohatý obchodník Gordon Cloade zahynul pouze po několika týdnech manželství s mladou vdovou Rosaleen. Exploze plynu v jeho bytě způsobila jeho okamžitou smrt. Jeho manželka však jakoby zázrakem vyvázne bez jediného škrábnutí, protože v době exploze byla se svým bratrem vybírat víno. Tato žena však zdědila téměř všechny peníze a zatímco Gordon byl ke své rodině velmi velkorysý, Rosaleen udržuje od rodiny dostatečný odstup. Avšak poté, co z účtů zmizí značná část peněz, rodina Cloadevových kontaktuje Hercule Poirota, aby prověřil nejen okolnosti nešťastných událostí. Robert Underhay byl prvním manželem Rosaleen, který za záhadných okolností zmizel v Africe. Jenže tento muž možná vůbec není mrtvý.

Tragédie o třech jednáních - Stárnoucí slavný herec uspořádá pro své přátele a známé večírek, který však skončí smrtí jednoho z nich. Hercule Poirot, který byl rovněž mezi pozvanými, odmítá uvěřit ve vraždu, protože si vůbec neumí představit, jak by mohla být spáchána a vše pokládá za nešťastnou náhodu. Když však dojde k dalším podobným zločinům, musí svůj úsudek radikálně opravit a vydat se po stopách nelítostného a surového vraha, který pro dosažení svého cíle likviduje zcela nevinné oběti. Kniha je navíc zajímavá tím, že slavnému detektivovi v ní hrozilo smrtelné nebezpečí.
 
překlad z anglických originálu Běla Dintrová a Eva Ruxová
střední formát knihy 14,5 x 20,5 cm
vydal: Vyšehrad - 1989
vydání: 1.
náklad: 99 000 výtisků
vazba měkká, brožovaná
272 stran
stav knihy: velmi dobrý, zachovalá - desky vazby mírně olámané
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA


Tento produkt byl přidán dne Úterý 29. leden 2013.