Beletrie zahraniční

Zola Émile - U štěstí dam

89 Kč

  • Kód: U štěstí dam - Émile Zola
  • Dostupnost : ihned
  • Stav zboží : Použité
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Románový příběh, ve kterém autor na pozadí hospodářské problematiky zobrazuje klíčení lásky v srdci mladé, prosté a hluboce citově založené dívky, prodavačky velkého módního pařížského obchodního domu k majiteli obchodního domu a svému zaměstnavateli. Svou lásku prožívá hrdinka v prostředí, kde flirt a chvilkové milostné vzplanutí jsou všední věcí.
Pohledy do intimních hnutí lidské mysli se prolínají s popisem vývoje obchodního podniku od skromných začátků až po vrchol úspěchu a prosperity velkopodniku.
 
z přebalu knihy:
Když Jacques Prévert napsal, že si u Zoly cení nejvíce to, jak mistrně dovede francouzský romanopisec zobrazit klíčení lásky v ženském nitru, mohl mít přitom docela dobře na mysli román "U štěstí dam". Od první do poslední stránky je jeho hrdinka - mladinká, prostá a upřímná Denisa - zamilována do majitele největšího obchodního podniku v celé Paříži a přitom svého šéfa, pána nad mamutím módním domem s několika tisíci zaměstnanců a s mnohamilionovým ročním obratem. A právě způsob, jakým projevuje tato hluboce citově založená žena svou lásku v prostředí, kde koketování, flirt, svádění a chvilková milostná vzplanutí jsou všední věcí, svědčí o Zolově umění analyzovat milostné city. Pohledy do intimních hnutí lidského nitra se v románu mísí s širokodechou epopejí vývoje obchodního podniku od skromných začátků, líčených již v románě "Pod pokličkou", až po vrchol úspěchu a prosperity velkopodniku zabírajícího celý blok domů v srdci velkoměsta, žijícího jako stát ve státě svým vlastním životem a vyrůstajícího v romanopiscově fantazii v nenasystného obra pohlcujícího drobné konkurenty a omračujícího ženy celé Paříže pohádkovou záplavou módních novinek.
 
střední formát knihy 13,5 x 20,5 cm
překlad z francouzského originálu Břetislav Štorm
vydal: SNKLU - 1966
Knihovna klasiků - Spisy Émila Zoly  svazek 6
vydání: 3. (v SNKLU 1.)
náklad: 60 000 výtisků
celoplátěná pevná vazba s přebalem
392 stran
stav knihy: dobrý, zachovalá - přebal poškozen, podlepen průhlednou izolepou, na ořížce lehké hnědé flíčky
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA


Tento produkt byl přidán dne Úterý 22. leden 2013.