Historické romány

Neff Vladimír - Královský vozataj

69 Kč

  • Kód: Královský vozataj - Neff (1963)
  • Dostupnost : ihned
  • Stav zboží : Použité
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Pátý díl rodové ságy (Sňatky z rozumu, Císařské fialky, Zlá krev, Veselá vdova a Královský vozataj) ze života pražského měšťanstva a podnikatelstva o nástupu, rozmachu a úpadku pražské buržoazie pětidílnou románovou epopej uzavírá. Dovršuje slávu a pád dvou rozvětvených rodů Bornů a Nedobylů.
 
Děj románu se odehrává v dlouhém časovém úseku, od prvních dnů naší národní samostatnosti v roce 1918 až po květnové povstání v roce 1945. Léta, jež v tomto mezidobí uplynula, a pohnuté události, které je naplňovaly, učinily konec někdejšímu vdovskému veselí Marie Nedobylové. Otřásly také její vírou ve správnost otcovy životní filozofie, kterou převzala a se zdarem vštěpovala svým dětem - nyní zestárlým neúspěšným, zahořklým. Této vrstevnici zlatého věku, která pak vytrvale odolávala času i ranám osudu, bylo souzeno dočkat se, jak její rodina morálně i finančně chátrá, jak se její svět hroutí a kácí. Zároveň se tu končí i dlouholetý svár mezi Nedobyly a Pecoldy, trvající po tři generace. Střetnutím vnuka Martina Nedobyla se synem Růženy Pecoldové na posledních stránkách knihy tento konflikt symbolicky vrcholí, ale zároveň tu zaznívají tóny naděje pro ty, kdo se dokázaly s prostředím rozejít.

Pentalogii lze přirovnat ke klasickým dílům světové prózy tohoto žánru, např. Buddenbrookovým od Thomase Manna nebo ke Galswortyho Sáze rodu Forsythů.
 
střední formát knihy 14 x 20,5 cm
vydal: Československý spisovatel - 1963
edice: Žatva svazek 297
vydání: 1.
náklad: 53 000 výtisků
vazba tuhá celoplátěná s přebalem
268 stran
stav knihy:
dobrý, zachovalá - stránky lehce nažloutlé, přebal lehce poškozen
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA


Tento produkt byl přidán dne Pondělí 30. duben 2012.

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...