Detektivky, Horory, Thrillery

Barnard Robert - Nezdárný syn

59 Kč

  • Kód: Nezdárný syn - R. Barnard
  • Dostupnost : ihned
  • Stav zboží : Použité
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Oliver Farleigh-Stubs, proslulý autor detektivních románů, má neobyčejný talent urážet lidi kolem sebe - svou zakřiknutou manželku, už skoro dospělé děti, začínající spisovatele, kteří k němu vzhlížejí s ustrašeným obdivem, ba i reportéry, kteří ho interviewují. Když uprostřed rodinného večírku na oslavu svých narozenin padá mrtev k zemi a pitva prokáže, že nezemřel přirozenou smrtí, naskýtá se mladému sympatickému inspektorovi Meredithovi, který je případem pověřen, hned celá řada podezřelých, jimž jistě nechyběl pádný důvod k vraždě. Detektiv sleduje řadu stop a příčin, ale především život oběti, rozporuplné osobnosti, zprvu radikálního mladíka, který se však po prvním literárním úspěchu začal prosazovat v nejvyšší společnosti a v posledních letech svého života, už jako zámožný spisovatel, ostentativně vystupoval coby hrubiánský venkovský šlechtic. Podezření padá na jeho nejstaršího syna Marka, který otci veřejně vyhrožoval, na oba mladší sourozence, kteří si nepochybně dělali naděje na dědictví a nevedli právě nejskromnější život, a téměř na všechny členy té dost neutěšené domácnosti žijící ve stínu náladového tyrana.
Zvláštní světlo na celé pátrání vrhá ztráta jediného rukopisu, jehož práva odkázal sir Oliver manželce. Žertoval jenom, když jí odkázal Černou vdovu, a jestliže ne, kde je pak rukopis tohoto románu?
Inspektor Meredith tuší, že klíč k celé záhadě tkví v minulosi zavražděného, a skutečně se mu podaří přijít tajemství na kloub.
 
Autor Robert Barnard napsal svižnou a vtipnou detektivku v nejlepších tradicích anglické detektivní školy a věrně v ní zachytil rádoby aristokratické prostředí venkovského sídla, svět zchudlých středních vrstev usilujících o zdání počestnosti a úspěchu i zatuchlé prostory starého londýnského nakladatelství, jehož zaprášené rukopisy hrají významnou roli v celém případu.  (z anotace knihy)
 
překlad: Veronika Veisová
vydal: Mladá fronta - 1984
edice: Smaragd   svazek 104
náklad: 100 000 výtisků
vydání:  1.
celoplátěná pevná vazba s přebalem
160 stran
stav knihy: velmi dobrý, velice zachovalá - přebal lehce poškozen
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHATento produkt byl přidán dne Pondělí 05. září 2011.