Cestopisy, Geografie, Místopis

Vávra R. Jaroslav - Tvrdá pěst Tuaregů

79 Kč

  • Kód: Tvrdá pěst Tuaregů - Vávra
  • Dostupnost : ihned
  • Stav zboží : použité
  • ZBOŽÍ SKLADEM (1 ks)

popis
Poutavá kniha spisovatele J. R. Vávry, známého autora cestopisných knih, vypráví o dobrodružné pouti tří domorodých chlapců z Tripolisu po saharské Africe. Napjatě sleduje jejich cestu, popisuje krásu a tvrdost africké přírody, i způsob života a zvyky arabských kočovníků. Na konci pouti se chlapci stanou svědky nájezdu kmene Tuáregů, proti stejně bojovnému kmeni Il’ Ša'anbů.
Naráz vstoupíte do polozdivočelé země, kterou kus po kuse pohlcují francouzská kolonizátorská vojska. Země je roztříštěná, vysílená kmenovými válkami, proto mají francouzští kolonizátoři poměrně snadnou práci. Je to Afrika 19. století, nájezd Tuaregů, o němž autor hovoří, je skutečnou historickou události. Potkáváte zde řádové muslimské kněze, kteří v hrůze před hladovým a klamaným lidem, v strachu o nahromaděné poklady ve sklepeních starých klášterů, nejenže zradí zemi cizím okupantům, ale ze všech sil sami staví nepřekročitelné překážky sjednocení a rozdvojují národ krevní mstou.
 
Spisovatel podává široký, barvitý a plastický obraz země, jejich kočovných i civilizovaných obyvatel, seznamuje s dávnou a pradávnou historií země. Afrika se stávala od nepamětí kořistí dobyvatelů.
 
ilustrace: Milan Grygar
vydal: Mladá fronta - 1954
edice: Vpřed svazek 46
vydání: 1.
náklad: 15 000 výtisků
poloplátěná pevná vazba bez přebalu
288 stran
stav knihy: velmi dobrý, velice zachovalá
Antikvariátní POUŽITÁ KNIHA
Tento produkt byl přidán dne Neděle 13. únor 2011.