Antikvariát

Knihy a historie
 
Objev písma v starověkých civilizacích dal první impuls aby byly různé texty zapisovány na hliněné destičky nebo pergamenové svitky.

V té době se objevují první knihovny pro jejich skladování. Staré pergamenové svitky byly později postupně nahrazovány kodexem, což je vázaná kniha se stránkami a hřbetem, tedy forma většiny knih dodnes.

Pro svitky byl nejčastěji používán papyrus, pro kodexy pergamen. Ten byl ve 14. století nahrazen levnějším papírem. Před objevem a zavedením tiskařského lisu byly do té doby všechny knihy psány ručně.

Z pohledu českého národa jsou první zmínky o česky psaných knihách věnovány Dalimilově kronice označované také jako Kronika Boleslavská a Kosmově kronice (původní text byl latinský), které spatřují světlo světa na začátku 14. století.

Knihy jsou, byly a budou vždy pro lidstvo ohromným zdrojem informací, učení a vědomostí. Díky knihám se dozvídáme o důležitých věcech a milnících v historii lidstva, můžeme si přečíst krásný román...
 
V našem online antikvariátě Nakupni-zona.cz najdete aktualizovanou nabídku a v ní novinky a knihy v akci.

Připravujeme pro Vás zajímavé tituly a vydání širokého spektra zajímavých knih za dobré ceny.

Definice Antikvariát: Antikvariát je obchod, který prodává starší použité knihy, mapy, pohlednice, noviny a další materiály. Mezi největší antikvariáty na světě patří Strand Books v NewYorku.

V antikvariátu najdeme knihy obvykle řazeny do oddělení podle žánru: encyklopedie, fakta, historie, kuchařky, romány, naučné, pohádky, literatura, odborná literatura, obrazové publikace, atlasy, mapy, humoristické, ilustrace a další.

Nebo také podle jména autora. Jako například:

Zdeněk Burian, Šimon Baar, Eduard Bass, Marie Janků-Sandtnerová, Karel Čapek, Daniel Defoe, Charles Dickens, Jaroslav Dietl, Alexandre Dumas, Exupery, Lion Feuchtwanger, Pavel Frýbort, Arthur Halley, E.M. Remarque, John Steinbeck, V.P. Borovička, Raymond Chandler, Agatha Christie, Ed McBain, a další.